مراحل تجهیز سالن آمفی تئاتر کدامند؟

تجهیز سالن آمفی تئاتر از جمله مهمترین اقدامات در این سالن‌ها است. اما امکانات و تجهیزات مورداستفاده در تجهیز سالن‌ها منحصر به فرد و متفاوت هستند. از این رو، غالبا وظیفه خطیر تجهیز به تجهیز کننده سالن آمفی تئاتر حاذق و باتجربه واگذار می‌شود.

چرا که این کار نیازمند توانایی و تبحر بسیار بالایی است. از طرفی تجهیزات مورداستفاده در این فضاها بسیار متنوع و متفاوت است. ممکن است، شما برای تجهیز خود نیازی به استفاده از تمام تجهیزات و امکانات موجود نداشته باشیدو می بایستی از تجهیز کننده سالن آمفی تئاتر در این راستا راهنمایی بگیرید.

در این صورت تیم تخصصی تجهیز کننده سالن آمفی تئاتر با در نظر گرفتن نیازهای شما، امکانات مورد نیاز را در سالن آمفی تئاتر در نظر می‌گیرند. به همین دلیل، شاید مهم‌ترین نکته در تجهیز استفاده از تخصص و توانمندی یک تیم مجرب باشد.

در همین راستا، شرکت اورنگ گستر سریر آسیا، تیمی متشکل از متخصصان آشنا به مراحل تجهیز سالن آمفی تئاتر را در اختیار شما قرار می‌دهد. سریر گستر با سابقه درخشان در زمینه تجهیز تمام نکات ضروری در زمان طراحی و اجرا را در نظر می‌گیرد.

ما در سریر گستر با هدف آشناسازی شما با مراحل تجهیز این مقاله را گرد هم آوردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا با مراحل تجهیز آَشنا شوید.

تجهیز سالن آمفی تئاتر

امکانات ضروری در تجهیز سالن آمفی تئاتر

زمانی که صحبت از تجهیز سالن‌های آمفی تئاتر به میان می‌آید. نیاز به تجهیزات و امکانات به خصوصی احساس می‌شود. نخستین نکته در تجهیز این سالن‌ها، استفاده از یک سیستم آکوستیک صدا است.

پس از اینکه آکوستیک صدا به خوبی در سالن پیاده سازی شد، نوبت به نحوه انتشار صدا و پخش صدا در سالن می رسد.

البته تجهیز سالن آمفی تئاتر به همین جا ختم نمی‌شود. در کنار صدا نورپردازی موجود در فضا نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. نورپردازی، فضایی دلنشین و تأثیر گذار را در فضای سالن به وجود می‌آورد.

علاوه بر این نورپردازی به کاررفته، از نظر علم روانشناسی، مخاطب را به شدت جذب می‌کند. استفاده از رنگ بندی مناسب، آرامش و در عین حال هیجان کافی را در فضای سالن به وجود می‌آورد.

نخستین فاکتور در تجهیز سالن استفاده از صندلی‌های اصولی و راحت است. حاضران در سالن باید در مدتی که در سالن حضور دارند، احساس راحتی کنند. در کنار صدا پردازی و دیگر نکات ضروری در سالن‌های آمفی تئاتر استفاده از تصویر برداری حرفه ای است.

در تجهیز سالن‌ها باید از امکانات رفاهی مطلوبی استفاده شود. در صورتی که تجهیزات مناسب را برای تجهیز سالن خود مورداستفاده قرار ندهید، علی‌رغم تمام هزینه‌هایی که در ساخت و تجهیز آمفی تئاتر به صرف شده است، نتایج دلخواه را مشاهده نخواهید کرد.

خواندن  صندلی سینمایی تاشو چیست ؟

سیستم نورپردازی سالن آمفی تئاتر

انتقال صحیح صدا در سراسر سالن استاندارد کیفی را افزایش می‌دهد. زمانی که صحبت از تجهیز سیستم صوت سالن آمفی تئاتر به میان می‌آید، باید تمام نکات مربوط به آکوستیک و عایق سازی فضا به خوبی در نظر گرفته شود.

کسانی که از سالن‌های آمفی تئاتر استفاده می‌کنند به دنبال لذت بردن از صدا و تصویر مورد نظر خود، مهمان شما شده‌اند. از‌این‌رو نورپردازی صحیح سالن و صحنه نمایش در کنار صدا‌پردازی عالی، رضایت حاضران در سالن را در پی خواهد داشت.

نورپردازی دانشی است، که هنر کارگردان را به زیبایی تمام تصویر می‌کشد. از این رو در کنار یک نورپردازی حرفه‌ای و دقیق شما به اپراتورهای توانمندی نیاز دارید که از دانش کافی جهت اجرای افکت‌های مورد نیاز کارگردان برخوردار باشند.

سیستم صوتی در تجهیز سالن آمفی تئاتر

زمانی که صحبت از صدا و کیفیت صدا در فضای سالن‌ها آمفی تئاتر به میان می‌آید، با دو مبحث متفاوت روبرو خواهید بود. نخست کیفیت صدای تولیدشده و دیگری نحوه کنترل کردن صدا در فضای سالن.

در راستای افزایش کیفیت صدای موجود در سالن آمفی تئاتر تا جای من باید از اتلاف انرژی صوتی موجود در فضا اجتناب کرد.

این کار تنها از طریق آکوستیک کردن فضا و انتخاب چیدمان مناسب در سالن امکان پذیر خواهد بود. در کار این ویژگی‌ها، تولید صدا نیز اهمیت دارد. بنابراین باید در انتخاب اسپیکرهای موجود در سالن آمفی تئاتر نهایت دقت را به عمل آورید.

در کنار اسپیکر‌های موجود در فضا به آمپلی‌فایرهای قدرتمند نیاز دارید که حجم صدای مطلوبی را در فضای سالن آمفی تئاتر ایجاد کند. در هنگام انتخاب اسپیکرها و آمپلی‌فایر ها باید تمام ویژگی‌های فضای مورد نظر را به دقت بررسی کنید. تمام این ویژگی‌ها، در تعیین سیستم صوتی موجود در سالن تأثیرگذار است.

قسمت‌های مختلف در تجهیز سالن آمفی تئاتر

یک سالن آمفی تئاتر غالبا از قسمت هایی از قبیل ورودی، سالن انتظار و سالن اجرا تشکیل می‌شود. از‌این‌رو در حین تجهیز سالن آمفی تئاتر باید اقدامات لازم در خصوص تجهیز این فضاها به خوبی در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، در هنگام تجهیز قسمت ورودی باید به نحوه رفت و آمد حاضران توجه داشته باشید.

تصویر یک درب ورودی که به دلیل یک چیدمان غلط، شبیه به لحظه ورود مسافران به متروی شهری شده است، چندان جالب نیست. از این رو در طراحی ورودی مسیرهای تردد حاضران را به دقت در نظر بگیرد. ناظران باید به سادگی به صندلی مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.

خواندن  در طراحی سالن آمفی تئاتر چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

پس از تجهیز قسمت ورودی، نوبت به سالن انتظار می‌شود. از آنجایی که حاضران، زمان زیادی را در این بخش از سالن سپری می‌کنند، از این رو این بخش از سالن باید تمام امکانات رفاهی مورد نیاز حاضران را به سادگی در اختیار آنها قرار دهد.

در هنگام تجهیز این بخش از سالن، کیفیت سرویس‌ها بهداشتی را در نظر داشته باشید. علاوه بر این حاضران در زمان انتظار خود، از امکانات موجود در کافه موجود در سالن انتظار نهایت استفاده را می‌برند.

به همین منظور باید تجهیزات مناسب را در بوفه یا کافه‌ای که در اتاق انتظار قرار دارد، به کار ببرید. فضای گرم و دوستانه، گذر زمان را برای حاضران به مراتب شیرین و دلپذیرتر می‌کند.

اجرای سالن آمفی تئاتر

پس از این بخش نوبت به تجهیز سالن اجرا می‌شود. سالن اجرا در حقیقت، قلب یک سالن آمفی تئاتر است. در این بخش باید از صندلی‌های باکیفیت و راحت استفاده کرد. در انتخاب رنگ‌بندی فضا، فاکتورهای بی‌شماری را باید در نظر بگیرید. تیم متخصصان شرکت اورنگ گستر سریر آسیا شما را در این راه همراهی خواهند کرد.

در هنگام طراحی محل طراحی محل صندلی‌ها، راهرو‌های محل‌های عبور و مرور را به دقت طراحی کنید و استفاده از چراغ‌های راهنما را فراموش نکنید. با توجه به آکوستیک بودن فضا، باید از تجهیزات تهویه مطبوع قدرتمند و بی‌صدایی برای ایجاد هوای مطبوع استفاده کنید در غیر این صورت حاضران در صندلی‌های خود احساس راحتی نمی‌کنند.

امنیت سالن آمفی تئاتر

با توجه به تعداد بسیار بالای حاضران سالن‌های آمفی تئاتر و استفاده از تجهیزات الکترونیک متعدد در این فضا، نکات ایمنی در تجهیز این سال‌ها از اهمیت دوچندانی برخوردار است.

تیم شرکت اورنگ گستر سریر آسیا با در نظر گرفتن تمام نکات ایمنی تجهیزات آتش‌نشانی و راهروهای فرار اضطراری را برای مواقع اضطراری به خوبی تجهیز می‌کند.

تجهیز سالن آمفی تئاتر

ریزه‌کاری هایی تجهیز سالن آمفی تئاتر

سالن آمفی تئاتر از نکات و تجهیزات فراوانی برخوردار است. دستیابی به سالنی که از تمام استانداردها و قابلیت‌های لازم برخوردار باشد، نیازمند استفاده از نیروهای تخصص و کارآزموده است.

استفاده از یک تیم مجرب، کار را به مراتب ساده‌تر می‌کند. چرا که این تیم‌ها را تجربه کافی در امر تجهیز سالن آمفی تئاتر برخوردار هستند. به همین دلیل، پس از پایان تجهیز شاهد کیفیت بی نظیر تجهیزات و امکانات موجود در فضا خواهید بود.

منبع: سریر آسیا

5 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه صنعتی اورنگ گستر سریر آسیا می باشد.