آشنایی با استاندارد صندلی آمفی تئاتر

یکی از مهم‌ترین امکانات موجود در سالن‌های آمفی تئاتر صندلی‌ها هستند. استاندارد صندلی آمفی تئاتر را باید هنگام تجهیز سالن به آن توجه نمایید. کسانی که در این سالن‌ها حضور دارند، به امکانات قابل توجهی نیاز دارند. چرا که این افراد، زمان زیادی را در سالن سپری می‌کنند.

از این رو استاندارد صندلی آمفی تئاتر از اهمیت بالایی برخوردار است. صندلی‌های موجود در سالن بر اساس نحوه چیدمان و ترتیب صندلی‌ها در سالن، در نظر گرفته شوند.

تیم‌هایی متشکل از متخصصان و تکنیسین‌های زبردست وظیفه طراحی و تجهیز سالن را برعهده می‌گیرند. این تیم‌ها، با توجه به ویژگی‌هایی که در نحوه چیدمان و طراحی فضای داخلی در نظر گرفته‌شده است، صندلی‌های مناسب را جهت استفاده در سالن را انتخاب می‌کنند.

تعداد صندلی‌ها و استاندارد صندلی آمفی تئاتر به وسعت فضا و عرض راهرو‌ها بستگی دارد. استاندارد صندلی‌های به کاررفته در سالن، راحتی و آسایش حاضران را فراهم می‌کند. به همین دلیل ویژگی‌های متفاوتی در نظر در استاندارد صندلی‌ها در نظر گرفته می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع صندلی‌های سینمایی، ویژگی‌های متفاوت این صندلی‌ها و فاکتورهای مهم در تعیین استاندارد صندلی‌های سینمایی مورد استفاده در سالن ها اشاره خواهیم کرد.

استاندارد صندلی آمفی تئاتر

انواع صندلی‌ها

شرکت اورنگ گستر سریر آسیا با در نظر گرفتن تمام نکاتی که در طراحی فضای سالن آمفی تئاتر به کار گرفته‌شده است، صندلی‌های متفاوتی را در اختیار شما قرار می‌دهد. صندلی‌های موجود در سالن ارتباط مستقیمی با اندازه راهرو‌های فاصله بین ردیف‌های صندلی دارد.

با توجه به این فاکتورها، در هنگام در نظر گرفتن استاندارد صندلی سالن باید با این نکات را در نظر داشته باشید. به طور کلی صندلی‌ها به دو نوع تاشو وغیر تاشو تقسیم می‌شوند.

مدل‌ها تاشو پس از برخاستن فرد از روی صندلی در زاویه‌ای مماس با پشتی صندلی قرار می‌گیرد. به همین دلیل این صندلی‌ها در مقایسه با صندلی‌های غیر تاشو، فضای بسیار کمتری را به خود اختصاص می‌دهند.

این نوع صندلی‌های جهت استفاده در راهرو‌های تنگ و باریک سالن‌ها بسیار مناسب هستند. استفاده از چنین صندلی‌هایی با در نظر گرفتن عرض راهرو، عبور و مرور افراد را به مراتب ساده‌تر می‌کند.

از طرفی اگر فاصله ردیف‌های صندلی، تردد حاضران را با مشکلی روبرو نمی‌کند. در هنگام انتخاب استاندارد صندلی آمفی تئاتر، صندلی‌های غیر تاشو نیاز جهت استفاده در ردیف‌های سالن شما مناسب خواهد بود.

ویژگی‌های موجود در انواع صندلی‌ها

استاندارد صندلی محدودیت خاصی را برای امکانات و تجهیزات به کاررفته در صندلی‌های آمفی تئاتر در نظر نگرفته است. روی هم رفته این صندلی‌ها غالبا، از یک یا دو جای لیوان برخوردار هستند. وجود جای لیوان روی دسته‌های صندلی، اقامتی دلپذیر را برای حاضران در سالن اجتماعات فراهم می‌کند.

خواندن  نورپردازی عمومی در سالن آمفی تئاتر چگونه باید باشد ؟

علاوه بر جای لیوان روی دسته صندلی‌ها، میز های کوچکی نیز برای استفاده روی صندلی‌ها در نظر گرفته‌شده است. این میز ها در برخی از سالن‌ها امکانات متفاوتی را در اختیار حاضران قرار می‌دهند.

از این رو، می‌توان گفت استاندارد صندلی ارتباط مستقیمی با کاربری سالن آمفی تئاتر دارد. به عنوان مثال زمانی که سالن به منظور برگزاری دوره‌های آموزشی به کار گرفته می‌شود، میز زیردستی به عنوان یک ضرورت باید در استاندارد صندلی آمفی تئاتر به کار برده شود.

در حالی که زمانی که سالن جهت برگزاری همایش‌ها دوزبانه و بین‌المللی مورداستفاده قرار می‌گیرد، استفاده از سیستم مترجم همزمان در صندلی‌ها، در درجه نخست اهمیت قرار می‌گیرد. به این ترتیب، موضوعیت سالن و موارد استفاده از این مکان‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای در انتخاب تجهیزات مناسب در این فضا‌ها دارد. در برخی از سالن‌ها استفاده از میز‌های کوچک و سیستم شنیداری با کیفیت از لوازم ضروری به شمار می رود، در حالی‌که این تجهیزات در دیگر سالن‌ها به هیچ عنوان مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

از این رو در هنگام انتخاب تجهیزات مورد نیاز سالن، نیازها و اولویت‌های مورد نظر حاضران را به دقت در نظر بگیرید. وجود چه امکاناتی، رضایت حاضران را به‌دنبال خواهد‌داشت؟ شما به دنبال کسب رضایت مشتریان و حاضران سالن هستید، به همین دلیل باید در انتخاب تجهیزات دقت کنید.

استاندارد صندلی آمفی تئاتر

سایز استاندارد صندلی آمفی تئاتر

اندازه استاندارد صندلی نقش مهمی در آسایش و راحتی فرد ایفا می‌کند. اندازه‌های استاندارد صندلی‌های آمفی تئاتر بسیار متفاوت است. همانطور که پیش از این نیز گفته شد تیم طراحی و تجهیز شرکت اورنگ گستر سریر آسیا با در نظر گرفتن اندازه‌ها و نحوه چیدمان صندلی و اندازه‌های مناسب صندلی‌های سالن آمفی تئاتر را در اختیار شما می‌گذارد.

اما روی هم رفته صندلی‌ها از سایز ۱۸ تا ۲۴ متغیر هستند با توجه به اندازه و نحوه چیدمان صندلی‌های، صندلی‌هایی با عرض ۲۰، ۲۱ و ۲۲ در اختیار شما گذاشته می‌شود. با توجه به اینکه، راحتی حاضران مهمترین فاکتور تعیین‌کننده در استاندارد صندلی آمفی تئاتر است، به ندرت شاهد استفاده از صندلی‌هایی با اندازه‌های کوچک‌تر از ۱۸ هستیم.  این صندلی‌ها غالبا در گروه کودک و نوجوان به کار گرفته می‌شوند.

اصول صندلی آمفی تئاتر

ویژگی‌های متمایز صندلی‌های آمفی تئاتر

زمانی که صحبت از استاندارد صندلی به میان می‌آید، مسئله رنگ و الیاف به کاررفته در صندلی‌ها مطرح می‌شود. رنگ های بکار رفته در طراحی صندلی‌های آمفی تئاتر در گیرایی و زیبایی سالن‌ها تأثیر بسزایی دارد. عموما در طراحی و ساخت این صندلی‌ها از رنگ های کوره‌ای و پودری استفاده می‌شود.

خواندن  وول پنل چیست و چه نقشی در آکوستیک دارد؟

در کنار رنگ های به کاررفته در طراحی این صندلی و الیاف مورداستفاده در ساخت این صندلی‌ها نیز بسیار تأثیر گذار است. اصولا پارچه‌های به کاررفته در صندلی‌های سالن آمفی تئاتر از الیاف تار و پودی یا حلقوی بافت استفاده می‌شود. در مواردی نیز از فوم های چرم مصنوعی یا طبیعی نیز در ساخت صندلی‌های آمفی تئاتر استفاده می‌شود.

صندلی‌های موجود در سالن‌ها آمفی تئاتر، در کنار الیاف از فوم نیز استفاده می‌شود. فوم هایی که در ساخت صندلی‌ها به کار برده می‌شوند، غالبا از خاصیت استاتیک بالایی برخوردار هستند. فوم های بکار برده شده در ساخت صندلی، از قابلیت ارتجاعی بسیار خوبی برخوردار است. کیفیت فوم های به کاررفته در صندلی‌های آمفی تئاترها، امکان استفاده دراز مدت از بین صندلی‌ها را میسر کرده است.

ویژگی‌های دیگری نیز از قبیل وزن و جنس پایه‌های بکار رفته در صندلی‌ها نیز با توجه به فاکتورهایی که در طراحی سالن آمفی تئاتر لحاظ شدند، به کار گرفته می‌شوند. به طور کلی نحوه چیدمان و طراحی صندلی‌ها نقش مهمی در تعیین استاندارد صندلی سالن آمفی تئاتر ایفا می‌کند.

فاکتورهای مؤثر در استاندارد صندلی سالن آمفی تئاتر

در تجهیز سالن در کنار طراحی و اصولی که در نورپردازی صحیح فضا، استفاده از سیستم‌های صوتی کارآمد و دیگر اصول تأثیر گذار شامل انتخاب صندلی‌ها نیز می‌شود. انتخاب صحیح صندلی‌ها نیازمند توجه به استاندارد صندلی سالن آمفی تئاتر است. استاندارد سالن‌های آمفی تئاتر، تحت تأثیر عوامل بسیار زیادی قرار دارد.

نحوه چیدمان قاره‌ای یا چند حاره ای، فاصله ردیف‌های صندلی با ردیف‌های جلویی، مسیرهای تردد حاضران در سالن آمفی تئاتر، همگی در استاندارد صندلی تأثیرگذار هستند. در حقیقت تعداد صندلی‌های هر ردیف و اندازه‌های مورداستفاده در صندلی‌ها، با توجه به عرض و ارتفاع راهرو‌ها در نظر گرفته می‌شود. با برخورداری از تجربه یک تیم متخصص و چیره‌دست، نتایج مورد قبولی را کسب می‌کنید. بهتر است انتخاب ارتفاع و نوع صندلی‌های به کاررفته در سالن خود را، ضمن مشورت با تیم متخصصان انتخاب کنید.

تیم تجهیز سالن‌های آمفی تئاتر شرکت اورنگ گستر سریر آسیا با تمام قدرت و تجربه خود در زمینه طراحی و تجهیز سالن و انتخاب صندلی مناسب جهت استفاده در سالن‌ها آمفی تئاتر به یاری شما می آیند. تیم سریر آسیا با بهره‌مندی از دانش و تیمی مجرب و کارآزموده استانداردهای مورد نیاز را پیاده سازی می‌کند. هدف ما جلب رضایت و ارتقا سطح کیفی سالن‌های موجود در کشور است.

منبع: سریر آسیا

7 پاسخ
  1. حنانه گفته:

    صندلی های تاشو خیلی بد هستند و اکثرا آدم توشون راحت نیست

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه صنعتی اورنگ گستر سریر آسیا می باشد.