آیا صندلی سینمایی دست دوم بخریم؟

صندلی‌ سینمایی از جمله مهمترین قسمت‌های موجود در ساخت سالن‌های آمفی تئاتر هستند. ساخت سالن‌ها آمفی تئاتر مستلزم دانش و تجربه بسیار زیادی است. به همین دلیل این کار همواره به متخصصین و افراد کارآزموده‌ای واگذار می‌شود که از تمام نکات و استانداردهای موجود در طراحی سالن‌های آمفی تئاتر آگاهی دارند. اما برخی از کارفرمایان با انتخاب صندلی سینمایی دست دوم به خیال کاهش هزینه ، هزینه های چند برابری در آینده تحمیل به پروژه می کنند.

شاید در نگاه اول استفاده از نیرو‌های متخصص و کاردان در طراحی و تجهیز سالن‌های اندکی پرهزینه و گران‌بها به نظر برسد. اما استفاده از تجربه نیرو‌های مجرب در انتخاب صندلی‌های سینمایی، بسیار اهمیت دارد. چراکه این لوازم، اصلی‌ترین عنصر در زیبایی بصری سالن آمفی تئاتر هستند. اما گذشته از زیبایی بصری، صندلی‌های سالن آمفی تئاتر، راحتی و آسایش حاضران را به همراه خواهند داشت.

صندلی سینمایی دست دوم

 اما در مواردی، برخی از صاحبان سالن‌های آمفی تئاتر انتخاب صندلی سینمایی دست دوم را در گزینه‌های خود قرار دهند. حقیقت این است که اگرچه تبلیغات حاکی از فروش صندلی سینمایی کارکرده می‌تواند بسیار وسوسه کننده باشد. اما غالبا، چنین خریدی، آنچنان هوشمندانه نیست. با وجود تمام هزینه‌هایی که در خصوص تجهیز و ساخت سالن صرف کرده‌اید، انتخاب صندلی دست دوم چندان عاقلانه نیست. بهتر است در تصمیم خود تجدید نظر کنید.

ما در این مقاله، سعی داریم شما را با بایدها و نباید‌های خرید صندلی دست دوم سینمایی آشنا کنیم. این تجهیزات یکی از مهم‌ترین عناصر موجود در سالن‌ها، صندلی‌ها هستند. راحتی و آسایش حاضران را قربانی چینن اقداماتی نکنید.

مواد اولیه نامرغوب در صندلی سینمایی دست دوم

یک صندلی آمفی تئاتر خوب دارای ویژگی‌ها و استانداردهای متعددی است. زمانی که برای خرید صندلی سینمایی دست دوم وارد عمل می‌شود، این ویژگی‌ها را قربانی قیمت‌های پایین تر نکنید. چرا که رمز راحتی و آسایش صندلی‌های آمفی تئاتر در مواد اولیه باکیفیت و اقلام به کاررفته در ساخت این صندلی‌ها نهفته است.

صندلی‌های آمفی تئاتر غالبا از فوم‌های تزریق تهیه‌شده است که با الیاف و پارچه‌های بسیار مرغوبی پوشیده شده‌اند. زمانی که برای خرید صندلی سینمایی دست دوم وارد عمل می‌شود، ممکن است متوجه برخی از ویژگی‌های این صندلی‌ها نشوید.

به عبارتی در بسیاری از موارد صندلی‌های سینمایی کارکرده ای که به شما نشان داده می‌شود، از ظاهر آراسته و ظاهر نویی برخوردار است، اما واقعیتی که در زیر این لایه‌های جلا خورده پنهان شده است، اعتبار و رفاه حاضران سالن آمفی تئاتر شما را نشانه گرفته است.

فوم‌های به کاررفته در صندلی‌های سینمایی باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند. چرا که، در صورتی که فوم‌های به کاررفته در این صندلی‌ها از کیفیت قابل قبولی برخورداری نباشد، پس از مدت کوتاهی خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند، در این موارد صندلی‌هایی را در سالن خود به کار می‌برید که دیگر تعادل و راحتی موردنیاز را در اختیار حاضران سالن قرار نمی‌دهند. این بدان معنا است که کیفیت سالن خود را به شدت کاهش داده‌اید. این امر به مرور زمان از محبوبیت سالن شما خواهد‌کاست. از این رو شاید بتوان گفت، انتخاب کالاهای باکیفیت و مرغوب به طرز چشمگیری اعتبار و کیفیت سالن شما را تعیین می‌کند.

خواندن  انتخاب رنگ صندلی آمفی تئاتر به چه عواملی بستگی دارد؟

روکش‌های فریبنده

زمانی که برای خرید صندلی سینمایی دست دوم وارد عمل می‌شوید. با صندلی‌هایی مواجه می‌شوید که ظاهر قابل قبولی دارد و همین امر سبب می‌شود که لحظه‌ای به این بیندیشید که شاید این صندلی‌ها انتخاب مناسبی بار سالن آمفی تئاتر شما باشند.

در واقع شما تصور می‌کنید که با صرفه‌جویی در میزان هزینه‌ای که جهت خرید صندلی سینمایی انجام می‌دهید می‌توانید کیفیت دیگر بخش‌های سالن آمفی تئاتر به شدت افزایش دهید اما در حقیقت این امر امکان‌پذیر نیست. چرا که خرید صندلی سینمایی دست دو، تنها هزینه شما را به هدر خواهد داد. از این گذشته شما مجددا مجبورمی شوید، هزینه مازادی از جهت جذب صندلی‌های خریداری‌شده و نصب صندلی‌های جدید نیز بر به برنامه‌ها و هزینه‌های جاری شما افزوده می‌شود.

صندلی سینمایی کارکرده

پایه‌های شکننده

پایه‌های به کاررفته در صندلی‌های سینمایی غالبا تمام وزن صندلی و شخصی که از صندلی استفاده می‌کند را بر دوش می کشند. از این اسکلت اصلی پایه‌ها و پایه‌های به کاررفته در ساخت این صندلی‌ها می‌تواند آسایش و راحتی حاضران را برای سالیان متمادی در پی داشته باشد.

این در حالی است که انتخاب صندلی سینمایی دست دوم چه استفاده در سالن آمفی تئاتر، عواقبی را در پی خواهد داشت. صندلی سینمایی دست دوم از استحکام کافی خوراکی نیست و به همین دلیل، شاهد ناکارآمدی صندلی سینمای کارکرده خواهید بود. این صندلی‌ها راحتی و آسایش موردنیاز در سالن‌ها آمفی تئاتر را به همراه ندارند.

دسته‌های صندلی نامرغوب

زمانی که جهت خرید صندلی سینمایی به شرکت‌هایی نظیر شرکت اورنگ گستر سریر آسیا مراجعه می‌کنید، امکانات و استانداردهای مورد نظر خود را در اختیار خواهد داشت. اما زمانی که جهت تأمین صندلی‌های سالن آمفی تئاتر به سراغ گزینه‌هایی از قبیل، صندلی سینمایی دست دوم می‌روید، با انتخاب‌های بسیار محدود مواجه می‌شوید

در این موارد امکان انتخاب امکانات منحصر به فرد مورد نظر شما وجود نخواهد داشت. همین موضوع سبب می‌شود، صندلی سینمایی کارکرده، انتخاب مناسبی جهت استفاده در سالن آمفی تئاتر شما نباشد. در صورتی که تنها با کمی هزینه و انتخاب آگاهانه می‌تواند صندلی‌های با کیفیت و کارگشایی را در چیدمان سالن آمفی تئاتر خود به کار ببرید.

خواندن  اولویت در تجهیزات سالن آمفی تئاتر با کدام گزینه است؟

محدودیت در انتخاب ارگونومی

یکی از ویژگی‌های فوق العاده صندلی سینمایی حالت ارگونومیک این صندلی‌ها است. این حالت نشستن طولانی‌مدت را برای حاضران، دشوار نخواهد کرد و در این حالت حاضران از تماشای برنامه مورد نظر خود لذت می برند و متوجه گذر زمان نمی شوند.

حال آنکه با استفاده از صندلی سینمایی دست دوم در چیدمان سالن‌های آمفی تئاتر این شانس را به کلی از خود سلب می‌کنید. چرا که صندلی‌های سینمایی کارکرده غالبا از حالت ارگونومی درخور و مناسبی برخوردار نیستند. این صندلی‌ها در بسیاری از موارد مدت‌های مدیدی مورداستفاده قرار داشته‌اند و همین موضوع سبب شده است، این صندلی‌ها دیگر جهت استفاده در یک سالن آمفی تئاتر از کارایی لازم برخوردار نباشند.

به هم زدن ساختار و نظام کلی سالن

هنگامی اقدامات لازم در راستای طراحی و تجهیز سالن‌های آمفی تئاتر، انجام می‌شود، نکات بسیار زیادی در نظر گرفته می‌شود. به عنوان مثال در هنگام طراحی سالن اجرا، درهای ورودی به سالن و بسیار از نکات دیگر در چیدمان صندلی‌ها لحاظ می‌شود. در واقع یک تیم مهندسی کارآزموده تمامی زوایا و اندازه‌های لازم را برای تجهیز سالن برآورد می‌کنند.

از آنجایی که ویژگی‌های هر سالن آمفی تئاتر با دیگر سال‌ها تفاوت‌های بسیاری دارد، انتخاب صندلی و استاندارد صندلی آمفی تئاتر در سالن‌ها متفاوت متغیر است.

زمانی که به منظور تهیه صندلی سینمایی به سراغ مدل‌ها کارکرده و دست دوم می‌روید، ممکن است خود را با مشکلات بسیار بزرگ‌تری روبرو کنید. چرا که سازوکار به کاررفته در طراحی سالن آمفی تئاتر شما کاملا انحصاری است.

ارتفاع موردنیاز صندلی، زاویه‌ها و فاصله میان ردیف، همگی از جمله فاکتورهای تعیین‌کننده در انتخاب صندلی‌های سینمایی هستند. انتخاب صندلی سینمایی دست دوم شما را با مجموعه از ویژگی‌ها و فاکتورهای نامناسب روبرو می‌کند، که می‌تواند زیرساخت‌های انجام‌شده در سالن آمفی تئاتر شما را به کلی ناکارآمد کند.

صندلی سینمایی کارکرده

هزینه هدفمند و نه خرید صندلی سینمای دست دوم

تجهیز و ساخت سالن آمفی تئاتر هزینه‌های قابل توجهی را برای شما به همراه خواهد داشت. شاید خرید صندلی‌های سینمایی یکی از کوچک‌ترین بخش‌های هزینه شما باشند. به همین دلیل توصیه ما در شرکت اورنگ گستر سریر آسیا این است که تمام مهندسی و اقدامات اصولی که در زمینه تجهیز و طراحی سالن آمفی تئاتر شما انجام‌شده است، را قربانی یک انتخاب نادرست و اندکی صرفه‌جویی نکنید.

منبع: سریر آسیا

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه صنعتی اورنگ گستر سریر آسیا می باشد.