برای انتخاب صندلی آمفی تئاتر مدرن به چه نکاتی باید توجه نمایید

هنگامی که نوبت به انتخاب صندلی آمفی‌تئاتر می‌رسد، گزینه‌های بسیاری پیش‌روی افراد قرار دارد اما به‌راستی چه نوع صندلی برای این سالن‌ها مناسب هستند؟ اگرچه ممکن است که صندلی آمفی‌ تئاتر مدرن در ابتدا کم اهمیت به‌نظر برسد اما هرگز نباید از تاثیر آن بر راحتی و آسایش حضار غافل شد.

در‌واقع از آن‌جا که افراد حاضر در سالن آمفی‌تئاتر، باید برای مدت ‌طولانی بر این صندلی‌ها بنشینند، توجه‌ به انتخاب صندلی مناسب بسیار مهم است. اما یک صندلی مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟

جهت پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید تا هر آنچه باید در رابطه با صندلی آمفی ‌تئاتر مدرن بدانید را در اختیار شما قرار دهیم.

صندلی آمفی تئاتر مدرن

عوامل موثر در انتخاب صندلی آمفی‌تئاتر مناسب

اگرچه راحتی و آسایش افراد حاضر در سالن آمفی‌تئاتر بسیار حائز اهمیت است اما نباید عوامل موثر دیگر در انتخاب یک صندلی آمفی تئاتر مناسب را نادیده گرفت. اندازه صندلی‌ها، فضای در اختیار، ظاهر صندلی و مواردی از این قبیل، از جمله فاکتورهایی هستند که باید مورد‌توجه واقع شوند.

در‌صورتی که به‌دنبال تهیه صندلی آمفی‌ تئاتر مدرن هستید، معیارهایی که در ادامه به تشریح آنها می پردازیم را از دست ندهید:

ظاهر و سبک صندلی

سالن‌های آمفی‌تئاتر مختلف، بر‌اساس اصول خاصی طراحی و ساخته شده‌اند؛ توجه‌به عناصر مختلفی که در سالن آمفی‌تئاتر قرار می‌گیرند، از جمله صندلی‌ها، در تکمیل فرایند معماری و دکوراسیون فضای داخلی سالن‌ها تاثیرگذار خواهد‌بود.

در‌واقع صندلی سالن آمفی‌تئاتر باید به‌گونه‌ای باشد که با سایر عناصر موجود در سالن، همخوانی داشته و هماهنگ باشد. اگرچه انتخاب یک صندلی ساده با رنگ‌های خنثی کارآمد است اما چرا نباید ریسک به‌کارگیری صندلی مدرن با سبک خاص را به‌جان خرید؟

انتخاب صندلی‌هایی با سبک منحصر‌به‌فرد و به رنگ روشن، جلوه‌ای خیره‌کننده به سالن آمفی‌تئاتر می‌بخشد و آن را به سالنی بی‌نظیر تبدیل می‌کند.

توجه به فضای اشغال‌شده توسط صندلی

فضای در اختیار و اندازه صندلی‌ها را دو پارامتر مهم دیگر در انتخاب صندلی آمفی‌ تئاتر مدرن، باید دانست. آیا فضای کافی جهت قرارگیری تعداد معینی از صندلی‌ها در سالن آمفی‌تئاتر وجود دارد؟ آیا انتخاب یک صندلی مدرن، منجر‌به کاهش ظرفیت سالن‌ها می‌شود؟

صندلی‌های تاشو که فضای کمی را اشغال می‌کنند، گزینه‌ای مناسب برای طراحی فضای داخلی سالن‌های آمفی‌تئاتر هستند اما نباید از راحتی این نوع صندلی‌ها صرف‌نظر کرد. به‌طور حتم راحتی صندلی‌ها و استاندارد‌بودن آن‌ها نباید قربانی افزایش ظرفیت سالن آمفی‌تئاتر شود.

بنابراین پیش‌از انتخاب یک صندلی آمفی‌تئاتر مناسب، سه فاکتور زیر را در‌نظر بگیرید:

 • ظرفیت سالن آمفی‌تئاتر
 • راحتی صندلی‌ها
 • بزرگی صندلی‌ها

هزینه و قیمت صندلی‌ها

اگرچه توجه به فاکتورهایی همچون راحتی، ظاهر و رنگ صندلی‌ها حائز اهمیت است اما نباید از هزینه‌های مربوط به آن‌ها نیز غافل شد. هزینه یک صندلی آمفی‌تئاتر باید به‌گونه‌ای تنظیم شود که از بودجه در‌نظر گرفته‌شده برای آن تجاوز نکند. اما چه عواملی بر قیمت صندلی آمفی‌ تئاتر مدرن موثر هستند؟

خواندن  انتخاب رنگ صندلی آمفی تئاتر به چه عواملی بستگی دارد؟

1.      روکش صندلی

روکش صندلی آمفی‌ تئاتر مدرن باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد؛ به‌دلیل اینکه روکش صندلی‌ها دائماً در تماس با افراد قرار دارند، دوام و ماندگاری آنها حائز اهمیت است. علاوه‌بر این در انتخاب روکش صندلی آمفی‌ تئاتر مدرن باید به نکات زیر نیز توجه داشت:

 • عدم پرز‌دهی روکش‌ها
 • رنگ روکش
 • عدم چروک‌شدن آن
 • نوع پارچه
 • هزینه یا قیمت پارچه

اگرچه در بسیاری از صندلی‌های اتاق کنفرانس از روکش چرمی استفاده می‌شود اما انتخاب این نوع روکش برای سالن‌های آمفی‌تئاتر، به‌دلیل استفاده مداوم از آن‌ها مناسب نخواهد‌بود.

2.      دسته‌های صندلی

دسته‌صندلی آمفی‌تئاتر معمولاً از نوعی پلیمر ضد‌خش تهیه می‌شود یا در مواردی بنا‌به نیاز جهت ساخت آن‌ها از چوب استفاده می‌کنند. به هر حال دسته‌صندلی در سالن‌های آمفی‌تئاتر مختلف، کاربرد متفاوتی دارد:

 • سالن آمفی‌تئاتر سینمایی: این نوع سالن‌ها معمولاً به دسته‌صندلی دارای جا‌لیوانی نیاز دارند.
 • سالن آمفی‌تئاتر معمولی: این سالن‌ها به دسته صندلی‌هایی با طراحی ساده نیاز دارند.
 • سالن آمفی‌تئاتر آموزشی: این سالن‌ها به دسته‌صندلی دارای میز تحریر نیاز دارند.

3.      فوم صندلی

فوم سرد تزریقی با چگالی بالا، رایج‌ترین ماده‌ای است که در ساخت صندلی آمفی‌تئاتر مورد‌استفاده قرار می‌گیرد. در‌واقع به‌دلیل اینکه صندلی‌های آمفی‌تئاتر دائماً مورد‌استفاده قرار می‌گیرند، انتخاب فوم با‌کیفیت بالا، در راحتی و دوام هرچه بیشتر این صندلی‌های تاثیرگذار است.

صندلی آمفی تئاتر مدرن

راحتی صندلی‌ها

مهم‌ترین عامل در انتخاب صندلی آمفی ‌تئاتر مدرن، راحتی صندلی‌ها است. نشستن روی صندلی‌های غیراستاندارد، آن هم برای مدت‌طولانی نه تنها مناسب نخواهد‌بود بلکه به شدت آزاردهنده است.

بنابراین در‌صورتی که به‌دنبال بازدهی بالا و جلب رضایت افراد حاضر در سالن آمفی‌تئاتر هستید، لازم است که صندلی‌هایی را انتخاب کنید که راحتی و آسایش این افراد را تضمین کنند.

بلندی تکیه‌گاه صندلی

حتماً برای شما نیز پیش آمده‌است که با حضور در سالن‌های آمفی‌تئاتر غیراستاندارد و به‌دلیل بلندی بیش‌از حد ارتفاع صندلی فرد جلویی، دید خوبی برای مشاهده سن نداشته‌اید! پس جای تعجب نیست که این فاکتور مهم را باید در انتخاب صندلی آمفی ‌تئاتر مدرن در‌نظر گرفت.

به‌طور کلی سالن‌های آمفی‌تئاتر به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که بین ردیف‌های صندلی، به‌اندازه ۱۰ تا ۱۵ سانتی‌متر ارتفاع، فاصله وجود داشته‌باشد. این عامل مهم در تمرکز افراد حاضر در سالن تاثیرگذار است و مانع از حواس‌پرتی آن‌ها خواهد‌شد.

تاثیر رنگ بر صندلی‌های آمفی‌تئاتر

رنگ صندلی آمفی‌تئاتر از دیگر پارامترهای مهمی است که در انتخاب نسل بعدی صندلی آمفی‌تئاتر موثر است. انتخاب رنگ بر‌اساس فاکتورهای مختلف صورت می‌گیرد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • همخوانی با فضای داخلی سالن آمفی‌تئاتر
 • هماهنگی با عناصر موجود در سالن
 • کاربری سالن
خواندن  نور در سالن همایش چقدر مهم است؟

جهت توضیح بیشتر در رابطه با کاربری سالن باید بگوییم که معمولاً در سالن آمفی‌تئاتر ویژه موسیقی یا سینمایی معمولاً از رنگ‌های هیجان‌انگیز همچون قرمز استفاده می‌شود؛ در حالی که در سالن آمفی‌تئاتر معمولی، عموماً از رنگ‌های خنثی مانند کرمی یا سبز استفاده خواهد‌شد.

نسل بعدی صندلی‌های آمفی‌تئاتر چگونه هستند؟

گمانه زنی‌ها در رابطه با صندلی آمفی ‌تئاتر مدرن بسیار متنوع است اما آنچه در میان این حدس و گمان‌ها به چشم می‌خورد، برخی ویژگی‌های مشترک است که برای چنین صندلی‌هایی در‌نظر گرفته می‌شود.

اگرچه رعایت استانداردها در طراحی صندلی بیش‌از پیش ملاحظه می‌شود اما این عامل مهم در برخی طراحی‌ها همچنان نادیده گرفته می‌شود. بنابراین در طراحی یک صندلی استاندارد مدرن باید به چندین عامل توجه داشت:

 • طراحی و ظاهری منحصر‌به‌فرد
 • امکان تنظیم آن متناسب با افراد
 • بهبود آسایش و راحتی افراد
 • توجه به پارامترهای زیبایی در طراحی
 • تغییر در تکیه گاه صندلی جهت پشتیبانی بهتر از ستون فقرات
 • تغییر در نشیمنگاه صندلی جهت استقرار بهتر

بنابراین صندلی‌های مدرن در سالن آمفی‌تئاتر، آرامش و رفاه بیشتری را برای افراد حاضر در سالن فراهم خواهند‌کرد.

صندلی آمفی تئاتر مدرن

قیمت صندلی سالن آمفی‌تئاتر

همانطور که پیش‌تر بدان اشاره شد، صندلی‌های یک سالن آمفی‌تئاتر به‌طور مستقیم بر ظاهر کلی سالن تاثیر می‌گذارند و بدین ترتیب توجه‌به آن‌ها باید در اولویت قرار گیرد. هزینه‌های مربوط به صندلی آمفی‌تئاتر کاملاً متغیر هستند و عوامل زیر بستگی خواهند‌داشت:

جنس روکش

انتخاب روکشی با کیفیت مرغوب، نه تنها در منحصر‌به‌فرد بودن سالن آمفی‌تئاتر موثر است بلکه در دوام و ماندگاری آنها نیز تاثیرگذار خواهد‌بود؛ بنابراین سرمایه‌گذاری در این بخش را نادیده نگیرید.

جنس دسته و پایه

جنس دسته صندلی و پایه‌های آن نیز از دیگر پارامترهایی هستند که بر قیمت نهایی صندلی آمفی‌تئاتر موثر خواهند‌بود. انتخاب دسته‌های چوبی یا پلاستیکی و پایه‌هایی که در ساختار آن‌ها از پروفیل باکیفیت استفاده شده‌باشد، اگرچه دوام و ماندگاری صندلی‌ها را تضمین خواهد‌کرد اما به‌طور حتم این امر بهایی نیز خواهد‌داشت.

نتیجه‌گیری

در‌نهایت بر‌اساس آنچه بیان شد، صندلی آمفی ‌تئاتر مدرن، رفاه و راحتی بیشتر افراد حاضر در سالن را تضمین می‌کند. این صندلی نه تنها ظاهری شیک و خیره‌کننده به سالن‌های آمفی‌تئاتر خواهد‌بخشید، بلکه کاربردی نیز خواهد‌بود.

در نسل بعدی صندلی‌های آمفی‌تئاتر، سلامتی افراد و آزاردهنده نبودن این صندلی‌ها بیشتر مورد‌توجه واقع خواهد‌شد و به‌طور کلی سعی می‌شود که رضایت افراد حاضر در سالن را بیشتر از گذشته جلب کند.

منبع: سریر آسیا

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه صنعتی اورنگ گستر سریر آسیا می باشد.