عوامل موثر بر قیمت صندلی سینمایی

یکی از مهمترین عوامل زیبایی سالن سینما یا آمفی تئاتر، صندلی‌های آن است. صندلی سینمایی علاوه بر زیبایی، راحتی، استحکام و دوام نکته مهم دیگری به نام قیمت نیز دارد که هنگام سفارش مدنظر مشتریان است. قیمت صندلی سینمایی به عوامل متعددی وابسته است که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم.

با توجه به آنکه در سالن سینما و آمفی تئاتر تمامی عوامل از جمله سیستم صدا، تصویر و… باید مورد رضایت حضار داخل سالن باشد، بنابراین صندلی‌های سینمایی نیز از مهمترین عواملی است که باید به آنها توجه ویژه‌ای داشت.

یک صندلی سینمایی باید دارای استانداردهای ایمنی باشد و این استانداردها از مرحله انتخاب متریال و خرید متریال شروع می‌شود. بهتر است تا متریال ها با ویژگی‌های ضد سایش و ضد اشتعال بوده تا هم ماندگاری صندلی نیز بیشتر شود و هم ایمنی صندلی در مقابل حوادث و آتش سوزی ها افزایش یابد. در مرحله ساخت این نوع صندلی‌ها نیز باید دقت کافی داشت تا کیفیت متریال در کنار کیفیت ساخت بتواند محصولی ویژه را عرضه کند.

در ادامه این مطلب به ویژگی‌ها و عوامل موثر بر قیمت صندلی سینمایی می‌پردازیم و عواملی را که بر قیمت این صندلی تأثیر می‌گذارد معرفی خواهیم کرد.

قیمت صندلی سینمایی

ویژگی‌های یک صندلی سینمایی خوب

ویژگی صندلی سینمایی خوب و مبلمان سینمایی که با نام های دیگری همچون صندلی آمفی تئاتر، همایش و سمینار نیز معروف هستند، به عوامل متعددی بستگی دارد. این صندلی‌ها در سالن‌های سینما، همایش، آمفی تئاتر و… بکار می‌روند.

افراد زمان زیادی را در سالن‌های یاد شده، سپری می‌کنند و از این رو نیازمند صندلی‌هایی با کیفیت، راحت و گاهاً مناسب استفاده از نوشیدنی هستند. با توجه به این نیازمندی‌ها و همچنین ارائه صندلی‌هایی شیک، زیبا و با دوام در تولید این صندلی‌ها دقت بسیاری بکار می‌رود.

در یک نگاه، صندلی سینمایی باید دارای ظرافت، زیبایی و اجزای تشکیل دهنده با دوام باشد تا شاهد یک محصول با کیفیت و مناسب باشیم. در ادامه ویژگی‌هایی را ذکر می‌کنیم که از مهمترین عوامل مؤثر بر قیمت صندلی سینمایی نیز می‌باشند:

  • کفی تاشو اتوماتیک با استفاده از مکانیزم تعادل وزنه‌ای
  • سازه صندلی از پروفیل سنگین و دارای استحکام بسیار مناسب
  • استفاده از فوم سرد تزریقی برای پشتی صندلی سینمایی
  • استحکام بالای پشتی و کفی صندلی سینمایی با انجام پرس چند لایه MDF
  • استفاده از چوب راش یا فوم انتگرال برای دسته صندلی
  • رویه و پارچه درجه یک جهت پوشش صندلی
  • استفاده از رنگ الکترواستاتیک کوره‌ای

عوامل مؤثر بر قیمت صندلی سینمایی

صندلی‌های سینمایی و آمفی تئاتر می‌توانند در ظاهر، قالب، نوع فوم به کار رفته، پروفیل، جنس روکش صندلی، یراق آلات و قسمت‌های دیگر با هم متفاوت باشند. این موارد بر روی قیمت صندلی سینمایی نیز تأثیرگذار هستند و با توجه به هزینه‌ای که برای تولید صندلی صورت می‌گیرد، این قیمت نیز تغییر خواهد کرد.

در بخش قبلی با تعدادی از ویژگی‌های یک صندلی سینمایی مناسب آشنا شدیم؛ بنابراین تمام این ویژگی‌ها عواملی هستند که بر روی قیمت صندلی سینمایی تأثیر می‌گذارد؛ به عنوان نمونه، اگر برای تولید صندلی سینمایی از پارچه درجه یک برای پوشش صندلی‌ها استفاده شود قیمتی بالاتر نسبت به پارچه درجه دو یا سه دارد. عوامل دیگر به شرح زیر هستند:

1- جنس قاب و دسته صندلی سینمایی

همچنین عوامل دیگری در تعیین قیمت صندلی سینمایی مؤثر هستند. اگر صندلی برای سالنی باشد که برای استفاده از عموم قرار می‌گیرد، باید از مدل‌هایی استفاده شود که از چوب و MDF کمتری در تولید آن استفاده شده باشد؛ زیرا چوب و MDF دارای ضریب اشکال بیشتری بوده و در مواجهه با اشیای نوک تیز خراشیده شده و در نهایت شکل ظاهری مناسب خود را از دست می‌دهند.

بنابراین در سالن‌هایی مانند سینما که مورد استفاده عموم قرار می‌گیرند، بهتر است که از صندلی‌هایی با کفی و پشتی ABS و دسته انتگرال استفاده شود؛ زیرا این مواد در مقابل اشیای نوک تیز مقاوم بوده و آسیب جدی به صندلی‌های سینما وارد نمی‌شود.

همانطور که در مقاله “ویژگی‌های صندلی آمفی تئاتر” بیان شد؛ ممکن است دسته صندلی سینمایی به دو صورت ساده یا دارای جا لیوانی تولید شود، که این مورد هم در قیمت صندلی‌ها تأثیر می‌گذارد.

2- پشتی صندلی و فوم استفاده شده در پشتی صندلی

یکی دیگر از عواملی که بر روی قیمت صندلی سینمایی مؤثر است، ارتفاع پشتی صندلی می‌باشد. در زمان انتخاب صندلی سینمایی، همایش یا آمفی تئاتر باید به ارتفاع پشتی صندلی نیز توجه کنیم. این مورد در سالن‌هایی که کف زمین آنها فلت (صاف) و دارای نقاط کور بیشتری است، بیشتر اهمیت پیدا می‌کند.

در کنار ارتفاع پشتی صندلی، فوم استفاده در آن نیز دارای کیفیت‌های متفاوتی است. بهترین کیفیت و نوع استفاده شده فوم صندلی، فوم سردی است که به صورت نرم تزریق شده است تا در زمان تکیه دادن به آن، فرد احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

3- کفی صندلی سینمایی

تاشو بودن یا تاشو نبودن کفی نیز عامل دیگری است که قیمت صندلی سینمایی را متفاوت می‌کند. معمولاً در سالن‌هایی مثل سینما که رفت و آمد و برگزاری مراسمات و برنامه‌ها زیاد است از کفی صندلی به صورت تاشو با مکانیزم تعادلی – یاتاقانی استفاده می‌شود.

مزیت این مکانیزم، دوام بسیار بالای آن می‌باشد که موجب نظم در سالن می‌شود. استفاده از فنر در مکانیزم این نوع صندلی‌ها موجب می‌شود که بعد از مدتی فنر خاصیت خود را از دست داده و از حالت ارتجاعی خود خارج شود.

بهتر است فوم استفاده شده در کفی صندلی به علت وارد آمدن بیشتر فشار بر آن، نسبت به فوم استفاده شده در پشتی صندلی سینمایی سفت تر باشد.

قیمت صندلی سینمایی

4- صندلی‌های VIP سینمایی

در برخی سالن‌ها در ردیف‌های اول و گاهاً دوم صندلی‌هایی با عنوان صندلی VIP تعبیه می‌شوند که این صندلی‌ها معمولاً برای افراد مشهور، مهمان برنامه، برگزار کنندگان برنامه و… ساخته می‌شوند. مسلماً قیمت صندلی سینمایی VIP با توجه به امکانات بهتر و خاص‌تر آنها نسبت به صندلی‌های معمولی دیگر بالاتر می‌باشد.

5- متریال و سایر موارد مورد استفاده در صندلی سینمایی

در نهایت قیمت صندلی سینمایی با توجه به هزینه تمام شده، می‌تواند متغیر باشد. مواد اولیه استفاده شده در آن، نوع پارچه استفاده شده برای روکش صندلی، مرغوبیت و طرح پارچه و سایر موارد بر روی قیمت تمام شده تأثیرگذار هستند.

همچنین از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت تمام شده صندلی سینمایی می‌توان به پروفیل بکار رفته در صندلی با توجه به نوع آن و ضخامتی که دارد، عمر مفید صندلی، نوع پایه‌های استفاده شده برای صندلی، پوشش رنگی آن و… اشاره کرد.

صندلی سینمایی به سبب اهمیتی که دارد باید دارای دوام و پایداری بالایی باشد؛ همانطور که استفاده از فوم سرد در تولید صندلی بسیار مهم است. طبق ویژگی‌هایی که برای یک صندلی خوب اعلام کردیم، پوشش قسمت‌های فلزی صندلی نیز رنگ الکترو استاتیک کوره‌ای است؛ استفاده از این نوع رنگ‌ها باعث می‌شود تا به مرور زمان و در اثر ضربه، رنگ این قسمت‌ها از بین نرود و پایداری خود را حفظ کند.

 نتیجه گیری

صندلی سینمایی و آمفی تئاتر از صندلی‌هایی هستند که برای نشستن طولانی مدت و به صورت ویژه برای نصب در سالن‌ها تولید می‌شوند. ساعت‌ها می‌توان روی این صندلی‌ها نشست بدون اینکه احساس خستگی کرد.

این نوع صندلی‌ها به عنوان صندلی‌های ویژه در سالن‌های بزرگ کاربرد دارند و دارای قسمت‌ها و ویژگی‌های متفاوتی هستند و همین ویژگی‌ها بر قیمت صندلی سینمایی نیز تأثیرگذار هستند. در مقابل ویژگی و قیمت این نوع صندلی هابه عوامل بسیاری بستگی دارند که تعدادی از آنها در این مقاله تعریف شدند.

 

برای تهیه صندلی سینمایی سریر آسیا با ما در ارتباط باشید تا از مشاوره کارشناسان ما به صورت رایگاه استفاده نمایید تا یک انتخاب مناسب داشته باشید.

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه صنعتی اورنگ گستر سریر آسیا می باشد.