بهترین رنگ برای روکش صندلی آمفی تئاتر چه رنگی است ؟

صندلی آمفی تئاتر یکی از وسایل مهم در سینما و آمفی تئاتر می باشد . صندلی سینمایی نقش زیادی در طراحی داخلی سینما دارد.صندلی آمفی تئاتر و روکش صندلی آمفی تئاتر باکیفیت و استاندارد نقش زیادی در رضایت تماشاچیان دارد قطعا شما نمی توانید از صندلی بی کیفیت و کهنه استفاده کنید و انتظار داشته باشید که تماشاچیان ساعت ها در روی صندلی بنشینند  کلافه و خسته نشوند.

روکش صندلی آمفی تئاتر

استفاده از صندلی بی کیفیت و غیر استاندارد شما به مهمانان تان بی احترامی می کنید. جالب است که بدانید صندلی سینمایی یکی از کاربردی ترین صندلی های حرفه ای می باشد خوب است که بدانید که روکش صندلی سینمایی نقش زیادی درافزایش کیفیت صندلی سینمایی و صندلی آمفی تئاتر دارد.

امروزه تولیدکنندگان صندلی سینمایی برای این نوع صندلی دو نوع روکش استفاده می کنند.

 1. روکش پارچه ی صندلی سینمایی

 2. روکش چرم صندلی سینمایی

در این مقاله در مورد  تفاوت های این دو نوع روکش صندلی سینمایی  با یک دیگر بیان می کنیم.

از صندلی سینمایی و آمفی تئاتر در طول ساعت های مختلف شبانه روز مهمانان استفاده می کنند به ویژه صندلی سینمایی که افراد در سنین های مختلف همراه با خوراکی و تنقلات به سینما می روند بنابراین این صندلی ها بیشترین استهلاک به دلیل نشست برخاست زیاد و استفاده آن در سنین های مختلف دارد بنابراین نیاز به روکش صندلی مرغوب می باشد تا کمترین آسیب به صندلی برسد واستفاده از روکش مرغوب باعث افزایش طول عمر صندلی می شود.

لطفا دقت کنید استفاده از فوم به تنهایی برای روکش صندلی مناسب نمی باشد زیرا فوم به تنهایی نمی تواند در برابر حرارت و فشار مقاومت زیادی داشته باشد و فوم به راحتی پس از مدتی خراب می شود و صندلی دیگر نه ظاهر خوبی خواهد داشت و خراب و فرسوده شده است.

روکش صندلی سینمایی با توجه به رتبه و کیفیت و خدمات سینما با یک دیگر فرق دارد به عنوان مثال صندلی های جلو آمفی تئاتر که صندلی های مهمانان ویژه می باشد بهترین روکش نسبت به سایر روکش های صندلی سینمایی دارد.

 آیا روکش پارچه ای  صندلی آمفی تئاتر مناسب صندلی آمفی تئاتر می باشد؟

امروزه از این نوع روکش زیاد برای صندلی آمفی تئاتر و صندلی سینمایی استفاده می شود. روکش پارچه ای در انواع طرح ها و رنگ ها برای صندلی آمفی تئاتر  درست می شود.

خواندن  عوامل موثر بر قیمت صندلی سینمایی

در ایران روکش پارچه ی خارجی و تولید داخلی در بازار موجود می باشد. در برخی سینما ها و آمفی تئاتر سازندگان سینما برخی صندلی ها را با روکش پارچه ی مرغوب و سایر صندلی های دیگر با روکش پارچه ی ارزان تر تهیه می کنند.

مزایای روکش پارچه ی صندلی آمفی تئاتر چیست ؟

این نوع روکش صندلی برخی از مهمانان به دلیل راحتی به این نوع روکش علاقه دارند.

این نوع روکش افراد پس از ساعت ها نشستن عرق نمی کنند.

همان طور که گفته شد این نوع روکش در برابر خش مقاوم می باشد.

در برابر رطوبت و حرارت مقاومت تر از برخی روکش چرمی می باشد.

شستشویی روکش پارچه ی راحتر از روکش چرمی می باشد.

طراحان داخلی سینما برای روکش صندلی آمفی تئاتر بیشتر از رنگ های روشن استفاده می کنند . سازنده های سینما برای روکش صندلی سینما  از رنگ های تیره استفاده می کنند. از مزایای روکش پارچه ای  رنگ تیره این است که دیرتر کثیف می شود. همان طور که گفته شد صندلی vip با سایر صندلی آمفی تئاتر فرق دارد این تفاوت در رنگ و سایز صندلی می باشد.

طراحان داخلی برای صندلی آمفی تئاتر vip  از رنگ های روشن زرشکی و کرم استفاده می کنند اما بهتر است که بدانید هر رنگی که طراحان داخلی و سازنده های سینما تمایل داشته باشند در گروه صنعتی سریرآسیا قابل اجرا می باشد.

روکش صندلی آمفی تئاتر

یکی از ویژگی های مهم و استاندارد ساخت  روکش صندلی آمفی تئاتر باید صندلی ضد اشتعال باشد و تولیدکنندگان هنگام ساخت این صندلی ها به این نکته توجه زیادی می کنند زیرا صندلی باشد هنگام حوادث ناگهانی مانند آتش سوزی مقاومت واستحکام لازم داشته باشد و ضد اشتعال باشد تا جلوی گسترش آتش سوزی گرفته شود.

 مزایاروکش چرم صندلی آمفی تئاتر چیست ؟

این نوع روکش ها از نظر ظاهری بسیار زیبا می باشد و روکش چرم بر روی صندلی دوخته می شود و در مقایسه با روکش پارچه ی از نظر ضد اشتعال بودن صندلی بهتر از روکش پارچه ای می باشد. طراحان داخلی برای سینما ی که رتبه بالا دارند و همایش های مهم از این نوع روکش استفاده می کنند.

بهتر است که بدانید هنگامی که روکش چرم کثیف شد خیلی راحت به کمک دستمال می تواند آلودگی از بین برد اما روکش پارچه ی اگر کثیف شد به کمک دستمال مرطوب به سختی آلودگی از بین می رود و درچنین مواقعی روکش پارچه ی نیاز به شست شو می باشد.

خواندن  نکات مهم در طراحی و تجهیز سالن همایش در ایران چیست؟

از معایب بزرگ صندلی آمفی تئاتر تعریق می باشد هر چند که تولید کنندگان هنگام ساخت روکش چرم صندلی آمفی تئاتر از چرم های باکیفیت استفاده می کنند اما همچنان روکش چرم مشکل تعریق را دارد و افراد پس از نشستن این مشکل  احساس می کنند.

دسته صندلی آمفی تئاتر باید چه ویژگی های داشته باشد

خوب است که بدانید دسته صندلی آمفی تئاتر با یک دیگر فرق دارد و امروزه انواع دسته های صندلی آمفی تئاتر در چوب های مختلف ساخته می شود.

دسته صندلی سینمایی بابت از استحکام و مقاومت خوبی  داشته باشد و دسته های صندلی آمفی تئاتر از نوع معمولی و تحریری می باشد. در همایش های که برای دانش جویان می باشد معمولا از دسته های تحریری برای راحتی افراد استفاده می کنند تا دانشجویان بتوانند یادداشت برداری از نکات همایش داشته باشند.

امروزه  تولید کنندگان نوع جدیدی از دسته های صندلی آمفی تئاتر می سازند که دسته صندلی به صورت 360 درجه باز می شود و افرادی که لب تاب دارند می توانند لب تاب را در روی صندلی قرار دهند.

چرا باید از روکش صندلی آمفی تئاتر برای صندلی استفاده کنیم ؟

از صندلی آمفی تئاتر در تمام فصل های سال برای همایش ها و سخنرانی ها استفاده می شود لازم است که برای جلوگیری از آلودگی بر روی صندلی از روکش صندلی استفاده کنیم.

استفاده از روکش صندلی آمفی تئاتر باعث افزایش طول عمر مفید صندلی می شود . از دیگر مزایای استفاده از روکش صندلی آمفی تئاتر باعث می شود که فشار و خراشیدگی به صندلی آسیب نزند.

روکش صندلی آمفی تئاتر

نقش صندلی آمفی تئاتر در سالن همایش :

صندلی آمفی تئاتر جز وسایل کاربردی و زیبا و ضروری در سالن همایش می باشد که برگزار کنندگان همایش و طراحان به صندلی آمفی تئاتر توجه زیادی می کنند به کمک این صندلی ها می توان یک سالن زیبا و منحصر به فرد برای مهمانان تان فراهم کنید.

همان طور که گفته شد امروزه تولید کنندگان انواع صندلی آمفی تئاتر را در رنگ های مختلف و روکش های متنوع تولید می کنند.

منبع: سریر آسیا

6 پاسخ
 1. مبینا گفته:

  به نظر من بهترین رنگی که میشه جذابیت به یک سالن سینما اضافه کنه رنگ های ترکیبی هست نه به دست باشه همه صندلیها

  پاسخ
  • مدیر گفته:

   در پارچه های ایرانی پارچه یزد افروز و در پارچه های خارجی پارچه سرتکس جزو بهترین ها هستن

   پاسخ
 2. فرهاد گفته:

  براتون امکان داره نمونه رنگ و کالیته های پارچه های مصرفیتون داخل سایت بزارید ؟

  پاسخ
  • admin گفته:

   بله حتما
   در حال آماده سازی هست
   و به زودی قرار داده میشه روی سایت

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه صنعتی اورنگ گستر سریر آسیا می باشد.