چرا در سینما از صندلی تاشو استفاده می شود؟

صندلی تاشو یکی از اصلی ترین این تجهیزات بوده و دلایل مختلفی برای استفاده از آن وجود دارد. افراد علاقه مند به فیلم همیشه به دنبال بهترین سینما هستند. یک سینما زمانی می تواند موفق باشد که چندین نکته ضروری در آن رعایت شده باشد که استفاده از تجهیزات مناسب نمونه مهمی از این موارد به شمار می روند. صندلی سینمایی در انواع مختلفی وجود دارند. هر کدام از آن ها این قابلیت را دارند تا ویژگی های متعددی را از خود به اشتراک بگذارند. نوع تاشو در بین همین موارد جای داده می شود که به آن اشاره کردیم.

بدون شک مزیت ها و امتیازاتی که این دسته از صندلی ها به خود اختصاص داده اند، دلیلی شده است تا اکثر سینماها با استفاده از آن مجهز شوند. در ادامه به صورت کامل تر به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. پس تا انتها ما را همراهی کنید.

صندلی تاشو

اشغال فضای کمتر توسط صندلی تاشو

در فضاهایی همچون سینما فضای موجود بسیار مورد اهمیت است. این صندلی ها از آنجایی که به راحتی بسته و یا تا می شوند، می توانند شرایط را برای عبور و مرور راحت فراهم کنند. همچنین از آنجایی که در حالت عادی این صندلی ها بسته هستند، تعداد بیشتری از آن ها را می توان در یک سالن سینمایی جای دهد.

چرا که دیگر نیازی نیست یک فضای بیشتر برای راه رفتن راحت افراد در نظر گرفت. پس بهینه سازی در مکان را می توان یکی از اصلی ترین دلایل استفاده از صندلی های تاشو قرار داد.

جنس مرغوب صندلی ها

از آنجایی که صندلی های سینما به صورت روزانه افراد زیادی را به خود می بیند، جنس آن ها باید بسیار مرغوب باشد. مرغوب بودن جنس باعث خواهد شد تا صندلی تاشو عمر بیشتری را از خود به اشتراک بگذارد و از این طریق صرفه اقتصادی برای افراد فعال در این حوزه داشته باشد.

اگر این مدل از صندلی ها را از مکان مناسب و معتبر خریداری کنید، می توانید شاهد کیفیت بالای آن باشید. همین موضوع نیز باعث شده است تا از این صندلی ها به عنوان یکی از اصلی ترین گزینه ها در سالن های سینمایی یاد کرد.

همچنین مرغوب بودن روکش صندلی ها نیز اهمیت بالایی را به خود اختصاص داده است. سینماها از جمله مکان هایی است که افراد همراه با خود نوشیدنی و خوراکی دارند. به همین علت ساختار باید به گونه ای باشد که هیچگونه نفوذپذیری را نداشته باشد. استفاده از چرم و یا پارچه در روکش صندلی ها اهمیت ندارد. تنها مواردی که توانسته اند اهمیت بالایی را با خود به همراه داشته باشند، عدم نفوذپذیری و همچنین راحت تمیز شدن هستند. در اکثر صندلی های تاشو می توانید این ویژگی ها و امتیازات را مشاهده کنید.

خواندن  موارد مهم در طراحی صندلی آمفی تئاتر کدامند؟

دسته های صندلی های تاشو نیز باید تاشو باشند

برای اینکه بتوان در پایان روز تمامی صندلی ها را جمع کرد، تاشو بودن دسته ها در بین الزامات مهم جای گرفته اند. همچنین اگر دسته های صندلی های تاشو نیز به همین شکل باشند، می توان از فضا استفاده بهینه را داشت و باعث مرتب به نظر رسیدن سالن شود. همچنین اگر صندلی تاشو با این مدل از دسته ها طراحی شوند، مخاطبان از فضای بیشتری برای تحرک برخوردار هستند.

کمترین میزان تولید صدا در هنگام باز و بسته کردن کفی و دسته در صندلی تاشو

در سینما باید کمترین صداها شنیده شوند تا افراد به راحتی بتوانند بر روی محتوایی که در حال پخش است، تمرکز کنند. (آگوستیک سالن سینما) از این رو در این شرایط از صندلی های تاشو مرغوب بهره می برند تا کمترین صدا تولید شود. هر چقدر صدای تولید شده کمتر باشد، به همان اندازه نیز برای سایرین مزاحمت کمتری ایجاد می شود.

صندلی تاشو

جنس دسته صندلی تاشو خوب در سینما نباید از چوب و ام دی اف باشد

در سینماها باید از صندلی های تاشویی استفاده شوند که جنس دسته آن ها از چوب و یا ام دی اف نباشد. چرا که احتمال خراشیدگی در آن ها بالا است. همچنین به خاطر رفت و آمد و حرکت زیاد در سینماها این احتمال نیز افزایش پیدا می کند. به همین علت باید به این شرط بسیار مهم در انتخاب صندلی تاشو سینما دقت کنید تا متحمل ضررهای اقتصادی نشوید.

کیفیت فوم؛ یکی دیگر از دلایلی که در سینماها از صندلی های تاشو استفاده می شود

فوم ها یکی از اصلی ترین مواد برای ساخت صندلی تاشو سینما به شمار می روند و می توانند به صندلی حالت ارتجاعی دهند. فوم یک ترکیب شیمیایی بوده که برای بهره بردن از آن نیاز است تا به آن حرارت وارد شود. اگر فوم نباشد، حالت کلی صندلی نیز شکل نخواهد گرفت. به همین علت مرغوبیت فوم صندلی اهمیت بسیار بالایی را خواهد داشت. از آنجایی که اکثریت صندلی های تاشو از کیفیت فوم بالایی برخوردار هستند، افراد فعال در حوزه سینما ترجیح می دهند تا از آن ها برای سالن های سینمایی خود بهره ببرند.

خواندن  نکاتی برای انتخاب صندلی سینمایی مناسب

در رابطه با این موضوع نیز باید بگوییم که فوم سرد به مراتب مزیت های بیشتری را نسبت به فوم گرم دارد و می توانند کارایی و دوام بالاتری را از خود به نمایش بگذارند. در صندلی های تاشو سینما نیز از فوم سرد بهره گرفته می شود تا بتواند میزان دوام و البته انعطاف پذیری را افزایش داد. دوام فوم سرد به گونه ای است که بعد از چند سال شاید تنها نیاز باشد که روکش صندلی عوض شود. به همین علت اگر کارهای ساخت مطابق با استانداردهای موجود رو به جلو بروند، می توانید شاهد صرفه اقتصادی بسیار بالا باشید.

طرح های مختلفی دارند

یکی دیگر از دلایل مهمی که باعث به کارگیری صندلی های تاشو در سالن های سینمایی شده است، طراحی ایده آل آن ها است. این صندلی ها توانسته اند طرح های مختلفی را به خود اختصاص دهند. به همین علت با توجه به استانداردها و دیگر دکوراسیون های موجود می توانید رنگ و یا طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.

به طور کلی دست شما در انتخاب صندلی های تاشو سینمایی بسیار باز است. همین تنوع باعث شده است تا افراد زیادی به انتخاب این صندلی ها تمایل داشته باشد.

چگونه می توانیم از کیفیت صندلی تاشو اطمینان ایجاد کنیم؟

زمانی که شما قصد دارید سینما را به صورت کامل مجهز کنید، به بهترین تجهیزات نیاز دارید. عمر و کیفیت صندلی های تاشو که در اکثر سینماها مورد استفاده قرار می گیرند، به کارخانه و شرکت های سازنده بستگی دارد. به همین علت باید به دنبال شرکت های معتبر فعال در این زمینه باشید.

صندلی سینمایی تاشو

این شرکت ها باید بتوانند رزومه کاری مناسبی را از خود به نمایش بگذارند و همچنین رضایت مشتریان را نیز به خود جلب کرده باشند. در صورتی که شرکت و یا کارخانه مد نظر شما این دو ویژگی را داشته باشد، می توانید خیالتان را بابت کیفیت بالا و در نهایت دوام بسیار زیاد آن راحت کنید و نگرانی خاصی را در این باره نداشته باشد.

سخن آخر

در این مطلب شما را با دلایلی که از صندلی تاشو در سینما استفاده می شود، آشنا کردیم. در واقع این دلایل مزیت هایی هستند که در فرآیند تولید و ساختار کلی صندلی های تاشو مشاهده می کنید. از آنجایی که سینما یک فضای آرام است، برای اینکه بتواند آرامش و حس زیادی را به مخاطبان القاء کرد، نیاز است تا از برترین تجهیزات در آن ها نیز استفاده کرد.

منبع: سریر آسیا

10 پاسخ
 1. کیوان گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید درصورتی که خود کارفرما به صورت کفی ثابت بخان صندلیهارو شامل هزینه مازاد میشه ؟

  پاسخ
 2. سامان گفته:

  به نظر من همیشه صندلی های داخل سینما باید تا شو باشند چون جای کمتری اشغال میکنند

  پاسخ
 3. امیدی گفته:

  بسیار عالی.صندلی تاشو مخصوصا برای سهولت رفت و امد خیلی موثر هستش

  پاسخ
  • ادمین گفته:

   در صندلی هایی که میز تحریر داشته باشن امکان تا شدن دسته وجود داره اما این مل ها برای سالن های سینما استفاده نمیشه

   پاسخ
 4. زهرا گفته:

  بنظرم صندلی تاشو بهترین انتخاب میتونه باشه.ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه صنعتی اورنگ گستر سریر آسیا می باشد.