نکاتی برای انتخاب صندلی سینمایی مناسب :

یکی از عوامل مهم در زیبایی و انتخاب سینما و آمفی تئاتر ، صندلی سینمایی می باشد بنابراین دغدغه برگزارکنندهای سخنرانی و همایش ها انتخاب صندلی خوب که حضار احساس خوب داشته باشد، وجود دارد. یکی از مهم ترین نکات انتخاب صندلی خوب ، افراد پس از نشستن در صندلی احساس راحتی داشته باشند و نشستن بر روی صندلی برایشان سخت و آزار دهنده نباشد. جالب است که بدانید صندلی سینمایی مناسب تاثیر بیشتری از سیستم صدا ، تصویر و … دارد. طبق بررسی انجام شده از افراد شرکت کننده در همایش ها ،  صندلی نقش زیادی در رضایت مشتری و  زیبایی سالن دارد.

صندلی سینمایی مناسب

کاربری سالن

یکی از نکات بسیار مهم در  انتخاب صندلی این است که صندلی را قصد دارید برای چه هدف و سالنی می خواهید استفاده نمایید. این نکته به ویژه در سالن آمفی تئاتر مهم می باشد زیرا سالن آمفی تئاتر با یک دیگر فرق دارد و صندلی نقش زیادی در طراحی فضای سالن دارد.

صندلی باید استاندارد باشد که افراد احساس راحتی کنند درغیر این صورت افراد خیلی زود احساس خستگی خواهند کرد و چه بسا حتی بخواهند سریع تر مجلس را ترک کنند. یکی از نکات بسیار مهم در سینما انتخاب صندلی سینما با کفی تاشو می باشد .  کفی تاشو باعث نظم در سالن می شود و استفاده بهتر از سالن می شود.

مقاومت صندلی سینمایی مناسب

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در صندلی سینمایی مناسب دقت در انتخاب صندلی است که برای ساخت صندلی از پروفیل محکم استفاده شده است و صندلی از مقاومت خوبی برخوردار می باشد .  برای اینکه صندلی از استحکام و مقاومت خوبی برخوردار باشد نیاز به فوم سرد با دانسیته بالایی می باشد و این فوم باعث استحکام و افزایش مقاومت و کیفیت می شود. فوم سرد که با حرارست غیر مستقیم ساخت می شود باعث می شود صندلی منعطف باشد ودوام بیشتری نسبت به فوم گرم که با حرارت مستقیم درست می شود، داشته باشد. استفاده از فوم مرغوب باعث می شود که سالیان از صندلی استفاده کنید و یا فقط بخواهید که روکش صندلی را عوض کنید.

برای انتخاب صندلی استاندارد  باید کفی و پشتی صندلی از چند لایه پرس شده و ام دی اف باشد . کفی و پشتی صندلی سینمایی نقش زیادی در راحتی افراد هنگام نشستن دارد. از دیگر نکات انتخاب صندلی استفاده از روکش مرغوب می باشد .

خواندن  ویژگی سیستم صوت در سالن آمفی تئاتر چیست ؟

یک صندلی سینمایی با کیفیت چه ویژگی های دارد ؟

افراد در سنین های مختلف به سینما سخنرانی ها و.. می روند  و از صندلی استفاده می کنند و ممکن است افراد خوراکی و نوشیدنی بر روی صندلی بریزند بنابراین جنس روکش نفوذ ناپذیر و مرغوب باشد بنابراین چه شما صندلی با روکش چرم دوست داشته باشید چه روکش پارچه ای باید روکش صندلی شما حتما نفوذ ناپذیر باشد .

خوب است که بدانید روکش نفوذ ناپذیر از ویژگی های صندلی استاندارد می باشد و اگر صندلی فاقد این ویژگی باشد صندلی استاندارد نیست .

اگر صندلی سینمایی برای همایش های عمومی می باشد بهتر است هنگام انتخاب صندلی سینمایی مناسب از صندلی ABS   با دسته انتگرال استفاده کنید زیرا صندلی سینمایی mdf  اگر شئی نوک تیز برخورد کند چوب های صندلی زود خراب می شود اما صندلی ABS  در برابر اشیا نوک تیز مقاوم تر می باشد.

صندلی سینمایی مناسب

اگر کف سالن همایش شما صاف می باشد باید به  ارتفاع  پشتی  صندلی سینمایی دقت بیشتری کرد   تا افرادی که در صندلی های عقب سالن مینشینند برای دیدن مشکل نداشته باشند . توصیه می شود برای اینکه افراد دید بهتری داشته باشند سالن به صورت پلکانی باشد و هر پله طبق استاندارد باید بین 10 تا 15 سانتی متر باشد . رعایت این نکات در زیبای دکوراسیون سالن تاثیر دارد .

ابعاد صندلی سینمایی مناسب

از نکات مهم هنگام  انتخاب صندلی سینمایی مناسب توجه به عرض صندلی می باشد به خصوص در صندلی های که به هم متصل می باشد طبق استاندارد عرض صندلی سینمایی که متصل به هم هستند حداکثر عرض باید 46 سانتی متر باشد و برای صندلی سینمایی دسته دار باید عرض 50 سانتی متر باشد .

هنگام  چیدمان صندلی سینمایی مناسب باید دقت داشته باشید که صندلی سالن شما یک متر ازدیوار فاصله داشته باشد. صندلی براساس استاندارد های مشخصی تولید می شود تا هنگام استفاده افراد به دلیل نقص های تولید مانند کوچک و بزرگ بودن عرض صندلی و یا دسته های بی کیفیت و… افراد هنگام نشستن مشکلی نداشته باشند .

شماره گذاری

موقع خرید صندلی سینمایی مناسب باید دقت کنید که صندلی شماره گذاری درست و خوانا داشته باشد. صندلی سینمایی مناسب یک شماره گذاری مخصوصی دارد که براساس این شماره گذاری چیده می شود و افراد براساس همین شماره گذاری صندلی خود را از میان انبوه صندلی به راحتی پیدا می کنند و باعث نظم در سالن می شود .

خواندن  الزامات تجهیز سالن آمفی‌تئاتر چیست؟

چیدمان صندلی

از دیگر نکات خرید صندلی باید دقت به فاصله ردیف های صندلی با یک دیگر داشته باشید . فاصله صندلی نباید خیلی زیاد باشد و نه خیلی کم فاصله استاندارد برای صندلی سینمایی مناسب حداقل 75 سانتی متر می باشد تا افراد بتوانند به راحتی در بین ردیف جابه جا بشوند .

یکی دیگر از استانداردهای صندلی که باید هنگام انتخاب صندلی به این نکته دقت کرد دسته های تاشو می باشد .

دسته های تاشو صندلی باعث افزایش رضایت و احساس راحتی افراد می شود به طوری که هروقت لازم داشتند می توانند دسته های صندلی بالا و خم کنند و مزاحمتی برایشان نداشته باشد. یک صندلی خوب به راحتی بدون ایجاد صدا دسته صندلی بالا و خم می شود .

همان طور که قبلا گفته شد که برای جلوگیری از خراش و آسیب بهتر است که چوب صندلی سینمایی از mdf  نباشد برای دسته صندلی سینمایی هم این توصیه صدق می باشد. تعداد صندلی در یک ردیف طبق استاندارد صندلی باید برای سالن های که دو طرف راهرو دارند مانند سینما باید 20 صندلی استفاده شود و برای سالن های که یک راهرو دارد باید 10 صندلی استفاده شود .

از دیگر نکات طراحی و دکوراسیون صندلی سینمایی برای افراد معلول به ازای هر 100 صندلی یک فضا برای ویلچر افراد در نظر گرفت البته باید هنگام طراحی دقت کرد که نباید راهرو توسط ویلچر افراد بست شود.

صندلی سینمایی مناسب

شاید برایتان جالب باشد که آنچه که باعث خستگی تماشاچیانی که روی صندلی نشسته اند گوش دادن به سخنرانی یا دیدن فیلم نیست بلکه صندلی بی کیفیت افراد خسته کرده به طوری که دوست دارند سریع تر مکان را ترک کنند .

موقع خرید صندلی باید توجه داشته باشید که صندلی از مقاومت و استحکام کافی برخوردار باشد به عنوان مثال برای ساخت  صندلی با کیفیت باید از چوش co2   استفاده کرد همچنین به رنگ صندلی باید دقت داشته باشید یک صندلی زیبا از رنگ  پودری الکترواستاتیک کوره ای استفاده می شود به عبارت دیگر رنگ صندلی نباید پس از استفاده از بین برود .

رعایت این نکات باعث می شود در زیبای دکوراسیون و داشتن سالن زیبا  و افزایش رضایت مشتری تاثیر زیادی دارد . صندلی یکی از وسایل مهم و کاربردی در سالن آمفی تئاتر و سینما و.. می باشد .برای اینکه بتوانید بیشترین استفاده از فضا داشته باشید باید استاندارد های گفته شده را رعایت کنید .

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.