نکاتی برای انتخاب صندلی سینمایی مناسب

یکی از عوامل مهم در زیبایی و انتخاب سینما و آمفی تئاتر ، صندلی سینمایی می باشد بنابراین دغدغه برگزارکنندهای سخنرانی و همایش ها انتخاب صندلی خوب که حضار احساس خوب داشته باشد ، وجود دارد   .

یکی از مهم ترین نکات انتخاب صندلی خوب ، افراد پس از نشستن در صندلی احساس راحتی داشته باشند و نشستن بر روی صندلی برایشان سخت و آزار دهنده نباشد. جالب است که بدانید انتخاب صندلی سینمایی خوب تاثیر بیشتری از سیستم صدا ، تصویر و … دارد.

انتخاب صندلی سینمایی

طبق بررسی انجام شده از افراد شرکت کننده در همایش ها ،  صندلی تاثیر زیادی در رضایت مشتری و  زیبایی  سالن  دارد. یکی از نکات بسیار مهم در  انتخاب صندلی این است که صندلی را قصد داریدبرای چه هدف و سالنی میخواهید استفاده نمایید. این نکته به ویژه در سالن آمفی تئاتر مهم می باشد زیرا سالن آمفی تئاتر با یک دیگر فرق دارد و صندلی آمفی تئاتر  تاثیر زیادی در طراحی فضای سالن دارد .

صندلی باید استاندارد باشد که افراد احساس راحتی کنند درغیر این صورت افراد خیلی زود احساس خستگی خواهند کرد و چه بسا حتی بخواهند سریع تر مجلس را ترک کنند.

یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب صندلی سینمایی انتخاب صندلی سینما با کفی تاشو صندلی سینمایی می باشد.کفی تاشو باعث نظم در سالن می شود و استفاده بهتر از سالن می شود.

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در انتخاب صندلی سینمایی دقت در انتخاب صندلی است که برای ساخت صندلی از پروفیل محکم استفاده شده است و صندلی از مقاومت خوبی برخوردار می باشد.برای اینکه صندلی از استحکام و مقاومت خوبی برخوردار باشد نیاز به فوم سرد با دانسیته بالایی می باشد و این فوم باعث استحکام و افزایش مقاومت و کیفیت می شود. فوم سرد که با حرارت پایین و غیر مستقیم ساخته می شود باعث می شود صندلی منعطف باشد ودوام بیشتری نسبت به فوم گرم که با حرارت مستقیم درست می شود،داشته باشد. استفاده از فوم مرغوب باعث می شود که سالیان از صندلی استفاده کنید و یا فقط بخواهید که روکش صندلی را عوض کنید.

برای انتخاب صندلی استاندارد  باید اسکلت کفی و پشتی صندلی از چند لایه پرس شده یا  ام دی اف پرس شده باشد . کفی و پشتی صندلی سینمایی یکی از مهم ترین بخش های صندلی  در راحتی افراد هنگام نشستن است. از دیگر نکات انتخاب صندلی استفاده از روکش مرغوب می باشد.

یک صندلی سینمایی با کیفیت چه ویژگی های دارد ؟

افراد در سنین های مختلف به سینما سخنرانی ها و.. می روند  و از صندلی استفاده می کنند و ممکن است افراد خوراکی و نوشیدنی بر روی صندلی بریزند بنابراین جنس روکش نفوذ ناپذیر و مرغوب باشد بنابراین چه شما صندلی با روکش چرم دوست داشته باشید چه روکش پارچه ای باید روکش صندلی شما حتما نفوذ ناپذیر باشد.

خوب است که بدانید روکش نفوذ ناپذیر از ویژگی های صندلی استاندارد می باشد و اگر صندلی فاقد این ویژگی باشد صندلی استاندارد نیست.

انتخاب صندلی سینمایی

جنس قاب و دسته صندلی سینمایی

اگر صندلی سینمایی برای همایش های عمومی می باشد بهتر است هنگام انتخاب صندلی سینمایی از صندلی با قاب پلاستیکی و دسته پلاستیکی استفاده کنید زیرا صندلی سینمایی با قاب mdf  اگر شئی نوک تیز برخورد کند چوب های صندلی زود خراب می شود اما صندلی با قاب پلاستیکی در برابر اشیا نوک تیز مقاوم تر می باشد.

استاندارد کف سازی

اگر کف سالن همایش شما صاف می باشد باید به  ارتفاع  پشتی  صندلی سینمایی دقت بیشتری کرد تا افرادی که در صندلی های عقب سالن مینشینند برای دیدن مشکل نداشته باشند. توصیه می شود برای اینکه افراد دید بهتری داشته باشند سالن به صورت پلکانی باشد و هر پله طبق استاندارد باید بین 10 تا 15 سانتی متر باشد. رعایت این نکات در زیبای دکوراسیون سالن تاثیر دارد.

عرض صندلی

از نکات مهم هنگام  انتخاب صندلی سینمایی توجه به عرض صندلی می باشد به خصوص در صندلی های که به هم متصل می باشد طبق استاندارد عرض صندلی سینمایی که متصل به هم هستند حداکثر عرض باید 46 سانتی متر باشد و برای صندلی سینمایی دسته دار باید عرض 50 سانتی متر باشد.

هنگام انتخاب صندلی سینمایی باید دقت داشته باشید که صندلی سالن شما یک متر ازدیوار فاصله داشته باشد.

صندلی براساس استاندارد های مشخصی تولید می شود تا هنگام استفاده افراد به دلیل نقص های تولید مانند کوچک و بزرگ بودن عرض صندلی و یا دسته های بی کیفیت و… افراد هنگام نشستن مشکلی نداشته باشند .موقع خرید صندلی سینمایی باید دقت کنید که صندلی شماره گذاری درست و خوانا داشته باشد .

شماره گذاری صندلی سینمایی

صندلی سینمایی یک شماره گذاری مخصوصی دارد که براساس این شماره گذاری چیده می شود و افراد براساس همین شماره گذاری صندلی خود را از میان انبوه صندلی به راحتی پیدا می کنند و باعث نظم در سالن می شود. از دیگر نکات خرید صندلی باید دقت به فاصله ردیف های صندلی با یک دیگر داشته باشید. فاصله صندلی نباید خیلی زیاد باشد و نه خیلی کم .

فاصله ردیف ها

فاصله استاندارد برای صندلی سینمایی حداقل 75 سانتی متر می باشد تا افراد بتوانند به راحتی در بین ردیف جابه جا بشوند. یکی دیگر از استانداردهای صندلی که باید هنگام انتخاب صندلی به این نکته دقت کرد دسته های تاشو می باشد.

دسته های تاشو صندلی باعث افزایش رضایت و احساس راحتی افراد می شود به طوری که هروقت لازم داشتند می توانند دسته های صندلی بالا و خم کنند و مزاحمتی برایشان نداشته باشد. یک صندلی خوب به راحتی بدون ایجاد صدا دسته صندلی بالا و خم می شود.

همان طور که قبلا گفته شد که برای جلوگیری از خراش و آسیب بهتر است که چوب صندلی سینمایی از mdf نباشد برای دسته صندلی سینمایی هم این توصیه صدق می باشد.تعداد صندلی در یک ردیف طبق استاندارد صندلی باید برای سالن های که دو طرف راهرو دارند مانند سینما باید 20 صندلی استفاده شود و برای سالن های که یک راهرو دارد باید 10 صندلی استفاده شود.

فضا برای افراد معلول

از دیگر نکات طراحی و دکوراسیون صندلی سینمایی برای افراد معلول به ازای هر 100 صندلی یک فضا برای ویلچر افراد در نظر گرفت البته باید هنگام طراحی دقت کرد که نباید راهرو توسط ویلچر افراد بست شود.شاید برایتان جالب باشد که آنچه که باعث خستگی تماشاچیانی که روی صندلی نشسته اند گوش دادن به سخنرانی یا دیدن فیلم نیست بلکه صندلی بی کیفیت افراد  را خسته کرده به طوری که دوست دارند سریع تر مکان را ترک کنند.

انتخاب صندلی سینمایی

استاندارد

موقع خرید صندلی باید توجه داشته باشید که صندلی از مقاومت و استحکام کافی برخوردار باشد به عنوان مثال برای ساخت  صندلی با کیفیت باید از چوش co2   استفاده کرد همچنین به رنگ قطعات فلزی صندلی باید دقت داشته باشید یک صندلی زیبا از رنگ  پودری الکترواستاتیک کوره ای استفاده می شود که در برابر ضربه و سایش مقام می باشد.

رعایت این نکات باعث می شود در زیبای دکوراسیون و داشتن سالن زیبا  و افزایش رضایت مشتری تاثیر زیادی دارد . صندلی یکی از وسایل مهم و کاربردی در سالن آمفی تئاتر و سینما و.. می باشد .برای اینکه بتوانید بیشترین استفاده از فضا داشته باشید باید استاندارد های گفته شده را رعایت کنید .

4 پاسخ
 1. فرشید حسینی گفته:

  به عنوان یه طراح دکوراسیون و مصرف کننده محصولات سینمایی سریر آسیااعلام میکنم که محصولاتتون از درجه کیفی بالایی برخوردار هست

  پاسخ
  • admin گفته:

   ممنون از حسن توجهتون جناب حسینی
   باعث افتخار مجموعه سریر هست همکاری باشما

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.